Příručka manažera

Úkolem této wiki, jakéhosi průvodce hrou, je osvětlit mnohé mechanismy fungování hry Czech Soccer Manager. Ty byly dlouhou dobu hráčům úplně neznámé, část informací pak pronikla ven v živém vydávacím videu pro CSM 2020 a další řadu užitečných rad zmínil programátor hry ve svém dvoudílném videu na Youtube kanále CSM při hraní turnaje Full cup.

S vydáním “Příručky manažera” jsou všechny tyto informace a celá řada nových shromážděny na jednom místě. V řadě případů jde wiki opravdu hodně do detailů přesného chování mechanismů hry, určena je tedy hlavně pokročilým hráčům, kterým osvětlí mnohá zákoutí hry a snad jim pomůže o něco vytříbit herní strategii.

HISTORIE
V této sekci si můžete přečíst o vzniku hry a její historii od roku 1996 až do dneška. K vidění je i několik dosud nezveřejněných pracovních screenshotů z CSM 2000 až 2002.

OVLÁDÁNÍ
Výčet základního ovládání hry, včetně různých klávesových a klikacích zkratek, které nemusí všichni hráči znát.

HRÁČI
Podrobné informace o všem co se týká hráčů a zvláště jejich hodnocení. Od formy, únavy, kvality dorostenců po zlepšovaní, zhoršování a ukončování kariér.

ZÁPAS
Všechno co jste chtěli vědět o simulaci zápasu a báli jste se zeptat. Vliv taktiky, rozestavení, propočet všech herních akcí a vliv schopností hráčů během zápasu.

KARIÉRA
Detaily o vyhodnocování cílů, úspěšnosti sezóny a nabíde na přestup trenéra.

FINANCE
Vše co se týče financí a obchodu s hráči, jak se hráči dostávají na trh, jak nakupuje umělá inteligence, kdo má zájem o přestup či hostování a jak fungují příjmy a výdaje.

EDITACE
Základní informace o editování hry - soupisek a datových souborů včetně odkazů na stažení editorů. Návod pro několik častých změn, které může zvládnout každý.

SCÉNÁŘE
Kompletní návod pro tvorbu scénářů včetně příkladů.